Thajsko-jógová masáž

Kolébkou vzniku severního stylu tradiční thajské masáže jsou buddhistické chrámy v severothajském Chiang Mai před 4000 lety.

Tato dynamická terapetická technika používá jako hlavní prostředky akupresuru a jógu, kdy kombinuje důkladné uvolnění, protažení a procvičení různých částí  těla (zejména svalů, kloubů, šlach a páteře) s aktivací energie v těle přes energetické dráhy a akupresurní body.

Terapeutka stlačuje určité body, čímž podporuje proud energie v energetických drahách a tím uvolňuje bloky, které mohou být příčinou nemoci či bolesti. Přitom používá palce, dlaně, předloktí, lokty chodidla a kolena. Stlačování bodů připraví tělo na další fázi masáže, kterou je protahování jednotlivých částí těla s využitím prvků jógy.

 

Otevřením a pročištěním energetických drah a center se příznivě ovlivňují různé zdravotní problémy jako jsou bolesti krční a bederní páteře, bolesti hlavy, menstruační bolesti, artritida, bolesti svalů a různorodé psychosomatické potíže, které jsou důsledkem stresu a dnešního rychlého životního stylu.

 

Thajská masáž se vždy odehrává na měkké podložce (žíněnce) přímo na podlaze. Klient(ka) mají na sobě pohodlné, volné, oblečení.

Nejprve se začínají masírovat chodidla, kde je velké množství reflexních plošek a ty pak po promasírování pomohou uvolnit problematická místa. Pokračuje se nohama v poloze na zádech přes břicho a horní končetiny, po té následuje poloha na boku a na břiše, končí se vsedě.

Thajská masáž není vhodná pro čerstvé poúrazové stavy, pacienty s osteoporézou a křečovými žilami. Opatrnost a určitá omezení sestavy jsou nutná u  oběhových onemocnění a v těhotenství.

Minimální délka thajské masáže je kolem 90 minut.