Masáž lávovými kameny

Jedná se o jednu z nejpříjemnějších masáží a zázračné teplo kamenů je stále oblíbenější u našich klientů.

Lávové kameny jsou tmavě šedé, po použití oleje krásně lesklé, černé a hladké. K masážím jsou lávové kameny vhodné jednak kvůli tomu, že dlouho drží teplo, jednak pro svoje léčivé vyzařování - mají vysokou energetickou vibraci. Pro zvýšení účinku se používají nejrůznější přírodní oleje.


Účinky masáže:

Účinky masáže jsou velice rozsáhlé. Věc tak prostá a obyčejná jako je teplo dokáže dělat opravdové zázraky.

  • Masáž lávovými kameny je výbornou relaxací. Horké kameny pomáhají odstraňovat nervozitu a stres, nespavost a další neduhy těch, kteří jsou nuceni pracovat pod tlakem.

  • Na fyzické úrovni pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému.

  • Účinky jsou nezanedbatelné i z hlediska kosmetického. Přírodní olej zvláční pokožku, teplo otevře póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě.

  • Na jemnohmotné úrovni se zlepšuje tok v energetickém systému člověka. Dochází k vylaďování funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah).


Jak taková masáž vlastně vypadá?

Kameny se nahřívají ve vodní lázni, ve speciální nádobě, která zajišťuje stálou teplotu. Ta se pohybuje mezi 45 - 55°C. Nemusíte se bát, že by vás masérka spálila - kameny bere sama do rukou, navíc zpočátku kameny po těle pouze rychle přejíždí. Přesto je dobré s masérkou komunikovat - ne každému vyhovuje stejná teplota. Někteří lidé teplo z kamenů úplně vysávají, zatímco jiní mají citlivou pokožku a snesou jen nižší teploty.

Horké kameny se používají přímo k samotné masáži, přejíždí se jimi po těle klienta, rozmasírovávají se zatuhlé svaly. Kromě toho se také mohou vkládat do rukou, na záda, na energetická centra, pod ledviny.

Masérka dělá jen to, co je klientovi příjemné. Masáž horkými kameny se může také prokládat prvky klasické masáže, aby se teplo rovnoměrně "rozprostřelo" po těle.


A jak to vypadá po masáži?

Dostaví se celkové uvolnění a duševní pohoda, navíc se v těle vlivem tepla nastartovaly léčebné procesy, povzbudila se činnost jater a ledvin. Dochází k intenzivní regeneraci těla.

Fotogalerie: Masáž lávovými kameny

Tato fotogalerie je prázdná.